Aktuality

Konopišťská desítka 2020

24. ročník Konopišťské desítky je již minulostí. Druhá červnová neděle patřila tomu tradičnímu závodu v podzámčí Konopiště. Dopoledne bylo vyhrazeno mládeži a od dvanácti již kolbiště patřilo dospělákům. Letos pořadatelé zařadily jednu novinku. Štafetový běh. Tříčlenný tým, kdy každý běží jeden okruh. 

Více infoZávodili jsme v Pekle

Ve sportovním areálu Peklo, které se nachází nedaleko obce Zdislavice, se  sešli běžečtí nadšenci k dalšímu závodu ze seriálu Běžce Podblanicka 2020. V zastrčeném koutu krásné přírody se shromáždilo na startu něco málo přes 120 závodníků všech věkových kategorií.

Více infoUž zase závodíme

Po další vlně uvolnění karanténních opatření se mohli za určitých podmínek spustit běžecké závody. Pro závodníky spása, avšak pro pořadatele mnoho starostí navíc. Proto bychom jim chtěli hned v úvodu poděkovat za veliké nasazení, které předvedli, abychom si my, běžci, mohli zase dopřát naši radost, drogu. Další díl Běžce Podblanicka se psal ve Zruči nad Sázavou.

Více infoPrůběžné výsledky Běžce Podblanicka 2020

Veškeré běžecké závody i jiné sportovní aktivity byly nařízením vlády ČR zakázány, a tak se alespoň můžeme podívat na průběžné výsledky seriálu Běžec Podblanicka 2020. Z letošního ročníku se stihli zatím odběhnout čtyři závody. Novoroční běh, Zimní běh na Blaník, Běh na Čerčanský Chlum a Vožický vytrvalostní běh.

Více infoPřerušní běžecké sezóny

Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2) na území České republiky nouzový stav na dobu od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30. dnů.

Více infoZávodili jsme ve dvou krajích

Ani tento víkend běžci nezaháleli a byli vidět hned na dvou místech. Čtvrtý díl seriálu Běžce Podblanicka 2020 se psal v Mladé Vožici. Druhá parta závodníků vyrazila do Prahy, tedy do Kbel, kde se konala tradiční Kbelská desítka.

Více infoBBK dobýval Čerčanský Chlum

Letošní rok nám dal jeden den navíc a ten samozřejmě běžci nemohli strávit jinak než během. Na 29. únor připadl výběh na Chlum u Čerčan. Po Blaníku, tak přišla na řadu druhá vrchařská prémie Běžce Podblanicka.

Více infoOcenění za rok 2019 jsou předána

Poslední lednový den patřil výroční schůzi Benešovského běžeckého klubu. Po úvodním slovu předsedy a oficiální části, přišla na řadu i neoficiální zábavná část.

Více infoVýroční schůze

Dne 31. ledna se uskuteční další schůze Benešovského běžeckého klubu. Všichni členové i členky obdržely do své mailové schránky pozvánku s termínem a přesným programem akce. Setkání všech členů proběhne na tradičním místě, tedy v salónku Benešovského Pivovaru.

Více infoZávod za Blanickými rytíři

Ani letos nechyběl v kalendáři běhů Podblanicka Zimní běh na Blaník. Tato akce se konala ji po 46!! V letošním ročníku závod dokončilo 457 běžkyň a běžců.

Více infoPřivítání roku 2020

I letos jsme přivítali Nový rok, tedy rok 2020, tradičním závodem na Konopišti. Letošní jubilejní 20. ročník absolvovalo celkem 269 běžců!! BBK měl na této tradiční akci početné zastoupení a podával slušné výkony. Své zástupce měl téměř ve všech kategoriích.

Více infoBBK má mistra republiky

BBK má v řadách i mistra republiky. Vlastně mistra a mistryni. Peter Stolárik a jeho čtyřnohá parťačka  Hot Chocolate Song si doběhli pro mistrovský titul v dogmaratonech.

Více infoBBK opět u Vltavy

Po loňské blamáži, kdy nedopatřením pořadatelé zaměnili kategorii u jednoho z týmů a BBK nakonec skončil na smolném čtvrtém místě. Tak letos se to podařilo. BBK přivezl bronz. Závod byl dramatický až do posledního úseku!!

Více infoPrvní závod roku 2019 opět s účastí BBK

Rokem 2018 jsme proběhli jakoby nic a už dorazil další rok v pořadí, 2019. Jak jinak mohou běžci strávit takovouto událost než během.

Více infoVltava run 2019

BBK se opět proběhne podél naší nejdelší řeky. Podařilo se zaregistrovat tým!!

Více infoBBK se proháněl okolo Konopišťského rybníka

Na 22. ročníku Konopišťské desítky si BBK vedl dobře. Rovná patnáctka běžců sbírala i medaile. Ještě aby ne, když běželi na své domácí půdě.

Více infoBBK bude závodit na domácí trati

Neděle 10. 6. bude patřit Konopišťské desítce, na kterou nás zve do svého panství sám arcivévoda František Ferdinand d’Este. Závod na nám velmi dobře známém místě.

Více infoBBK sjížděl Vltavu

Běžci BBK se zúčastnili známého štafetového běhu Vltava run, který si připsal již pátý ročník. Na tento netypický závod vyslal hned dvě mužstva. Oba týmy podaly skvělé výkony a předvedly své kvality. V nelítostném souboji Á-tým proti Bé-týmu se potvrdily zkušenosti Áčka, ale výkon Bé-týmu zasluhuje rovněž uznání.

Více info