Aktuality

Odstartoval další rok

Zamávali jsme roku 2020 a vzápětí přivítali rok nový, tedy rok 2021. I přes to že se začátek běžecké sezóny 2021 nese v duchu přísných opatření Vlády ČR, které neumožňují zorganizovat sportovní akce, uspořádaly místní oddíly, Benešovský běžecký klub a Triatlonový tým Astra pro své členy Novoroční běžeckou výzvu. 

Více infoJe dobojováno!!

Běžecký seriál Běžec Podblanicka 2020 je ukončen. Druhá vlna celosvětové epidemie nakonec předčasně ukončila letošní běžeckou sezónu, a tak ji můžeme vyhodnotit, shrnout a definitivně ji zamávat. Rovněž můžeme vyhlížet lepší zítřky a připravovat se na další závodní období. Co vše přinesl rok 2020 v okresním běžeckém přeboru?? Na to se pojďme společně podívat. 

Více infoMožný konec sezóny

Přišlo to, co si nikdo nepřál. Druhá vlna virové epidemie, která paralyzovala  republiku během jarních měsíců, udeřila opět na konci léta a počátku podzimu. Vláda ČR vyhlásila od 5. 10. znovu nouzový stav, což zastavilo závodní srdce. Znamená snad toto rozhodnutí zároveň i předčasný konec běžecké sezóny 2020??

Více infoBBF 2020

Bylo – nebylo,
za sedmero horami, sedmero řekami a sedmero lesy,
bylo malé benešovské běžecké království, v němž vládl hodný král Karel Pelikán I. se svým rádcem pro běh Jiříkem.
Jednoho dne si řekli, že nejzkušenější borce pošlou do bitvy Vltava Runu, aby šířili slávu Benešovského běžeckého klubu ve světě a vydali se do světa.
Než odjeli, dali úkol chudému poustevníkovi a jeho synovi, že i doma bude běžecké klání, kterého se musí zúčastnit stůj, co stůj. V benekrálovství, i po odjezdu slavných bojovníků, zůstalo ještě spousty šikovných běžců a triatlonistů. Podařilo se sestavit dvě bežecké družiny.
Jednu mladou a rychlou - BBK - Benešovské rychlé střely s kapitánem Jindrou Slunečkem mladším, druhou zkušenou a ostřílenou - BBK - Benešovské ostřílené pušky s kapitánem Jindrou Slunečkem starším.
Před zahájením boje byla vzdána pocta našemu dlouholetému běžeckému spolubojovníkovi panu Honzovi Marešovi, který nás nedávno opustil.
V nelítostném boji naše obě družiny obsadily stupně vítězů – mladí zvítězili, zkušení jim zdatně sekundovali a obsadili bronzovou příčku za obávaným dlouholetým soupeřem z Vlašimi.
Kéž by každá běžecká pohádka tak dobře dopadla jako ta 20. září 2020.

Co říci závěrem:
Kamarádi běžci, díky za to, že jste přijali pozvání do těchto týmů.
Byla to moc hezká práce dát dohromady tuto partu. Moc děkuju Báře a Luďkovi, kteří mi s tím pomohli.
Jindra st. a Jindra ml. Sluníčkovi 

Více infoPřed Benešáky stojí VÝZVA

O příštím víkendu čeká na členky a členy Benešovského běžeckého klubu opravdová VÝZVA!! Sportovní i logistická.

Více infoVlašimské posvícení se vydařilo

U rivalů z Vlašimi slavili posvícení a Benešov vyjel pro medaile. To vše bylo k vidění první zářijový víkend v rámci jedenáctého závodu Běžce Podblanicka.

Více infoSmutná zpráva zasáhla BBK

 Benešovský běžecký klub zasáhla smutná zpráva. Jeho řady opustil dlouholetý člen, Honza Mareš.

Více infoBenešáci zaplavili republiku

Poslední srpnový víkend se rozjeli reprezentanti běžeckého klubu z Benešova do všech koutů naší krásné vlasti. Na východě, na západě i na severu zářila modrožlutá trika a přiváželi domů cenné kovy. 

Více infoDostali jsme pětku

Nejedná se o známku, jak by si mohl leckdo pomyslet, ale jde o vzdálenost, které Benešáci čelili na atletickém stadionu ve Vlašimi. Závod se dostal na soupisku běhů až dodatečně vlivem karantény paralyzující republiku v jarních měsících. 

Více infoPrázdninový půlmaraton

Tropické teploty nevystavily stopku našim svěřencům, kteří se vydali na půlmaratonskou trasu. Na závod si odskočili do Miřejovic.

Více infoBěh ke hvězdám

Druhá červencová sobota patřila dalšímu závodu ze seriálu Běžce Podblanicka. Tentokrát se závodníci potkali u řeky Sázavy, ve Hvězdonicích, kde se nacházel start. Cílem byla hvězdárna Ondřejov jen o necelých šest kilometrů dále. Jak už to ale bývá, řeka protéká údolím a na hvězdy je nejlépe vidět z nějakého vrcholu. Zase se závodilo do kopce.

Více infoKonopišťská běžecká liga

SK Benešov žije sportem ve spolupráci s Triatlonovým týmem Astra a Benešovským běžeckým klubem pořádá Konopišťskou běžeckou ligu.

Více infoKonopišťská desítka 2020

24. ročník Konopišťské desítky je již minulostí. Druhá červnová neděle patřila tomu tradičnímu závodu v podzámčí Konopiště. Dopoledne bylo vyhrazeno mládeži a od dvanácti již kolbiště patřilo dospělákům. Letos pořadatelé zařadily jednu novinku. Štafetový běh. Tříčlenný tým, kdy každý běží jeden okruh. 

Více infoZávodili jsme v Pekle

Ve sportovním areálu Peklo, které se nachází nedaleko obce Zdislavice, se  sešli běžečtí nadšenci k dalšímu závodu ze seriálu Běžce Podblanicka 2020. V zastrčeném koutu krásné přírody se shromáždilo na startu něco málo přes 120 závodníků všech věkových kategorií.

Více infoUž zase závodíme

Po další vlně uvolnění karanténních opatření se mohli za určitých podmínek spustit běžecké závody. Pro závodníky spása, avšak pro pořadatele mnoho starostí navíc. Proto bychom jim chtěli hned v úvodu poděkovat za veliké nasazení, které předvedli, abychom si my, běžci, mohli zase dopřát naši radost, drogu. Další díl Běžce Podblanicka se psal ve Zruči nad Sázavou.

Více infoPrůběžné výsledky Běžce Podblanicka 2020

Veškeré běžecké závody i jiné sportovní aktivity byly nařízením vlády ČR zakázány, a tak se alespoň můžeme podívat na průběžné výsledky seriálu Běžec Podblanicka 2020. Z letošního ročníku se stihli zatím odběhnout čtyři závody. Novoroční běh, Zimní běh na Blaník, Běh na Čerčanský Chlum a Vožický vytrvalostní běh.

Více infoPřerušní běžecké sezóny

Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2) na území České republiky nouzový stav na dobu od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30. dnů.

Více infoZávodili jsme ve dvou krajích

Ani tento víkend běžci nezaháleli a byli vidět hned na dvou místech. Čtvrtý díl seriálu Běžce Podblanicka 2020 se psal v Mladé Vožici. Druhá parta závodníků vyrazila do Prahy, tedy do Kbel, kde se konala tradiční Kbelská desítka.

Více infoBBK dobýval Čerčanský Chlum

Letošní rok nám dal jeden den navíc a ten samozřejmě běžci nemohli strávit jinak než během. Na 29. únor připadl výběh na Chlum u Čerčan. Po Blaníku, tak přišla na řadu druhá vrchařská prémie Běžce Podblanicka.

Více infoOcenění za rok 2019 jsou předána

Poslední lednový den patřil výroční schůzi Benešovského běžeckého klubu. Po úvodním slovu předsedy a oficiální části, přišla na řadu i neoficiální zábavná část.

Více info