Průběžné výsledky Běžce Podblanicka 2020

Od  zahájení dalšího ročníku Běžce Podblanicka uběhl necelý čtvrtrok, ale i tak se odběhli čtyři závody, na kterých samozřejmě nechyběla modrožlutá trika. Ano, naši běžci vzorně reprezentovali Benešovský běžecký klub. Mnozí z nich si vybojovali i drahé kovy a jiní pokořili sami sebe, což je leckdy cennější než-li stupně vítězů. …. dokázat sám sobě, že na to mám a že dokážu překonat kdysi nemyslitelné. Je to okamžik, který si zapamatujeme na celý život. Zmocní se nás dravá chuť, neřkuli až šílenství, pokořit toto maximum znovu. A právě tohle předváděli sportovci našeho klubu, a proto dosáhli na takové výsledky. Tak se na ně pojďme podívat.
V nejmladší kategorii žen od 16 do 34 let hájí klubový trikot jediná zástupkyně. Linda Pelikánová s bodovým ziskem z Novoročního běhu obývá prozatím 20. místo, ale to nebude dlouho trvat a povyskočí v žebříčku výš. O kategorii dál máme již početnější zastoupení. Tři zástupkyně Benešáků se vešly do TOP TEN. Nejlépe si prozatím stojí, loňská vítězka seriálu, Petra Hálová. Na první Janu Suchou ze Zruče ztrácí 18 bodů, ale i tak již získal 43. Z bramborové příčky sleduje boj na špici Lenka Šináglová. Šťastnou sedmičku obsadila Blanka Fialová. Věříme, že sedma přinese štěstí a Blanka potrápí Lenku s Petrou. V další skupině se můžeme pyšnit hned prvním i druhým místem. Na vrcholku stojí Bára Prchlíková s rovnou padesátkou bodů. Na záda ji dýchá Jana Picková, která má nepatrnou ztrátu sedmi bodíků, tak že Bára nemá lehkou pozici do dalších závodů. Iveta Pechová stihla prozatím nasbírat jen 8 bodů, což ji pasuje do první čtyřicítky nejlepších. Mezi matadorkami zástupkyni nemáme, a tak nahlédneme mezi pány.
Nejmladší skupinu překvapivě ovládl náš dlouhonohý čahoun Jíří Žaba. Jeho čtyřbodový náskok před Petrem Fojtů z Poděbrad není velký. Další v pořadí je plantáž Jahod. Nejstarší Víťa si prozatím uzmul bronzový flek, ale s tím on se určitě nespokojí. Jeho cíle jsou mnohem vyšší a ztrátu 8 bodů na zlato lze lehce dohnat. Druhým Jahodou, celkově však čtvrtým v žebříčku, je Vojtěch, který hájí barvy Triatlonového oddílu Tábor. Poslední Jahoda se jmenuje Martin a patří mu pátá pozice. Zda-li pak se změní ve vlčáky a začnou nahánět čelo?? Desítku nejlepších uzavírá Martin Pertlík se ziskem 20 bodů. Hlouběji v hodnocení se nachází naši junioři, kteří mají vše teprve před sebou a zatím sbírají zkušenosti, i když Zdeněk Šedivý se ze zimního spánku probral velmi dobrým výkonem na Čerčanském Chlumu, kde vybojoval 16 bodů. Ty má i po čtyřech závodech. Adam Prchlík, kterému bude teprve 17, obsadil prozatím 34. místo, avšak krásným časem se prezentoval na Kbelské desítce. Ta se ovšem do Běžce Podblanicka nepočítá. Nicméně soupeřům ukázal, že zanedlouho bude silným soupeřem. 
Mezi čtyřicátníky si nejlépe stojí nováček kategorie, Pavel Pospíšil, ale kouká na tradičního muže číslo jedna, Rudu Jánošíka z Vlašimi, z bramborového stupínku. Doufejme, že Pavel udělá ještě krok, aby z toho byl cenný kov. Chybí mu jen 2 body, tak že šance je vysoká. Petr Lebeda věnující se spíše triatlonu předvedl při Novoročním běhu sprint za sedmnáct bodů, a proto okupuje celkově 14. místečko. V této kategorii už se rozkoukal Karel Pelikán, ale i tak se potácí až na dvacátém osmém fleku, i přes to že má na mnohem více. Veterán kategorie Franta Míček si přivlastnil místo ještě mezi čtyřicítkou nejlepších. 
Mezi padesátníky to pro modrožluté opět vypadá vesele. Hájíme tam stříbrnou i bronzovou medaili. Ta lesklejší patří Petru Stolárikovi, který prohrává o patnáct bodů se svým obvyklým soupeřem také Petrem, ale Dubjákem ze Zruče. Stejný odstup si drží od klubového rivala Karla Říhy s bronzem na krku. Patnáctá příčka v pořadí patří Jindrovi Slunečkovi. Za svou pozici vděčí osobní vodičce Báře Prchlíkové anebo Bára vděčí Jindrovi za první místo?? No, rádi bychom do toho nahlédli blíže, avšak oni nám svou taktiku dozajista neprozradí, kdo je tím číslem jedna. Standa Kouklík, který se letos loučí s touto kategorií, běží na třicáté příčce.
Mezi šedesátníky se opět pyšníme úspěchy. A velkými, i když první muž je vlastně malý, dosahuje velkých výsledků. Pavel Mrva prozatím hrdě nosí zlato na své hrudi. Dvoubodový náskok ho sice nenechává příliš klidným, nicméně aktuálně je zlatý. Tím, kdo ho nahání a chce se přetahovat o zlato je Ivan Cinka. Vzhledem k tomu, že mají více než dvacet bodů odstup, tak si hoši boj o nejvyšší stupínek rozdají mezi sebou. Nechceme odepisovat konkurenci. Stát se může ledacos, ale zkušení běžci už vědí co i jak. Honza Mayer nechává přetahování mladším a uspokojuje se pěkným 14. místečkem. O tři příčky níže stojí po zranění a delší běžecké pauze Karel Smetana. Ještě o kousek níže je Václav Fulín se čtrnáctibodovým ziskem. Ani mezi muži nemáme zastoupení mezi veterány. Máme samé mladé nadějné běžce a běžkyně schopné prát se o nejlepší umístění v žebříčku.
Situace se pro běžce zatím nevyvíjí dobře. Vir se stále řítí stejně jako závodníci republikou. Uvidíme, kdy se budeme moci vrátit na závodní tratě a jak tato neočekávaná pauza zamíchá s kartami běžeckého seriálu i formu běžců. Věřme, že se situace brzy uklidní a my opět, zas a znovu vyrazíme na kolbiště.