Odstartoval další rok

K Novému roku patří nejen chlebíčky, slané tyčinky, alkohol a dělobuchy, ale i Novoroční běh v Konopišti. Tato sportovně společenská událost se těší velké oblibě, o čem svědčí každoroční narůstající počet závodníků. Letos, stejně jako v roce minulém, vystavila pandemie koronaviru podobným událostem stopku, a tak místní běžecký klub s triatlonovým oddílem vyhlásily pro své ovečky výzvu, aby nepolevily v tréninku i v těchto těžkých časech, jenž prožíváme a ještě nějaký čas prožívat budeme.
Úkolem sportovců bylo uběhnout jedenkrát Konopišťský ovál, tedy trasu okolo zámeckého rybníku. Hodinu H si volil každý účastník sám, stejně tak si musel sám změřit čas. Ctíme fair-play, a proto dohledu není třeba, i když jistá forma dopingu byla povolena. Zbytkový alkohol po prohýřené noci, čočka a jiné lahůdky zbývajíc ze silvestrovské noci mohly mnohým napomoci k lepším výsledkům.
Účastníci byli rozděleny do čtyř kategorií. Ženy, junioři do 39, muži do 59 a veterány. Výsledky přinášíme zde.

Co si přát do roku 2021?? Štěstí, zdraví, sportovní i osobní úspěchy, ale hlavně brzký návrat na závodní kolbiště, abychom co nejdříve setřásli pandemii a ukázali jí záda z hodně velké dálky. To vše přeje Vám všem modrožlutý tým běžců z Benešova.