BBK dobýval Čerčanský Chlum

Dvacátý devátý únor máme sice jednou za čtyři roky, ale na Chlum u Čerčan se běhá každý rok. Letos si akce připsala 22. narozeniny. Pod kopec se postavilo 151 nadšenců plných energie a odhodlání zdolat kopec v nejrychlejším čase. Terén sice sportovcům moc nepřál. Většinu cesty pokrývala vrstva bláta zaprášená sněhem, ale na bojovnosti to neubralo. Přesně 11:00 vypustila ředitelka závodu, Jarmila Zeidlerová, první vlnu dravců a o deset minut později druhou partu pronásledovatelů. Hned po startu bylo vidět, že závod bude rychlý i přes nepříznivé podmínky.
U tamějšího hřbitova naskočil na hodinkách první kilometr z celkových 4,3 kilometrů, avšak nikdo zde neskončil. Naopak někteří zvýšili otáčky. Po osmnácti minutách už davy vítaly na vrcholku absolutního vítěze Petra Pechka. Z modrožlutých jako první stanul na vrcholku Peter Stolárik. Na vyběhnutí mu stačilo dvacet minut a dvacet šest vteřin a po zásluze bral zlato mezi padesátníky. O zhruba půl minuty porazil svého tradičního rivala Petra Dubjáka hájící barvy Jiskry Zruč nad Sázavou. Mezi padesátníky se ještě na devátém místě umístil Karel Říha a na 15. příčce doběhl Jindra Slunečko. Samozřejmě doběhl-li Tuček za 28:50, tak s ním přiběhl i Šlajs, Bára Prchlíková. Stejné časy, stejné tempo, stejné chyby a stejné známky. Když už jsme zmínili výsledek jedné ženy, musíme dodat i další. Stříbro brala Petra Hálová jen o 8 vteřin rychlejší než Bára. Obdiv si zaslouží i čas Blanky Fialové 30:38. Čtvrtou ženou na startu byla Jana Picková, jež se dostala do cíle na 5. místě ve své kategorii.
Nyní zpět do mužských kategorií. Mezi šedesátníky zazářil Pavel Mrva. Po dvaceti čtyřech minutách bral bronz. Do první desítky se vešel i Ivan Cinka. Mezi čtyřicátníky měl BBK celkem tři zástupce. Nováček kategorie, Pavel Pospíšil, již okoukaný Karel Pelikán a veterán František Míček. Novic na své domácí trati bral smolné bramborové místo. Výhoda domácího prostředí není vždy výhodou. Předseda klubu, jenž chytil druhý dech, ukázal záda mnohem mladším kolegům z klubu. Tandem dvou Martinů, Pertlíka a Jahody, nechal za sebou téměř o parník. Zde se ukázalo, že věk je jen číslo. Tvrdě nasbírané zkušenosti nepředčí dravost mládí. Fanda Míčků se zřejmě unavil svou pečlivou rozcvičkou, a proto si vybojoval až jedenácté místo. 
Nejpočetnější zastoupení měli Benešovští v nejmladší kategorii mužů. Po menší odmlce ukázal Zdeněk Šedivý, že nezapomněl běhat, protože si vybojoval pátou příčku. Jiří Žaba se s ním udržel jen do druhého kilometru a dokonce se nechal v závěru předběhnout Vítkem Jahodou, který tak pomstil svého bratra z předešlých závodů. Starší ze sourozenců uzmul 7. místo. Až deváté bral Jirka Žaba. Duo Martinů si nakonec rozebrali 11. a 12. místo s časy okolo dvaceti tří minut.
Odměnou pro závodníky byla tradiční tombola plná zajímavých cen. Tu nejkrásnější si odnesl náš božský Karel!! Závod opět naplnil veškerá očekávání. Záludný terén, velká konkurence, bezvadná organizace, cena pro každého a mnoho vzpomínek, které si každý z nás odnesl. Tak za rok pod kopcem naběhanou.