Konopišťská desítka 2020

Letos místo trati potrápilo běžce počasí. Dopolední déšť a následné horko vytvořilo na dráze podmínky odpovídající tropickému pralesu, povrch nasákl vodou, avšak ani tyto překážky nevystavily stopku úctyhodným výkonům. V devět hodin se postavili na start nejmenší sportovci, a pak starší a starší až došlo na dospělé. Přesně v pravé poledne se přírodním divadlem rozleh výstřel a 210 běžců vyrazilo na trasu. 
Přehrada se protrhla a dav se řítil jako velká voda. Dravci deroucí se vpřed nehleděli nalevo ani napravo. Zástupci BBK nezůstávali pozadu. Po 34 minutách už davy vítali prvního borce v cíli. Matyáš Pokorný se stal celkovým vítězem, a pak se již závodníci sypali do cíle jako zrní. Do Celkové TOP TEN se vešel Víťa Jahoda, Který si šestým místem v kategorii nadělil pěkný dárek k svátku. Smolnou třináctku mezi muži A uzmul Zdenda Šedivý. O několik vteřin později dorazil Jirka Žaba i ten to stihl pod 40 minut. Martina Perlík přiběhl těsně před svým klubový rivalem Zdendou Kalošem. Ten si vysloužil krásnou dvacítku. Stále se bavíme o příčkách .... jen aby nedošlo k nějakým nedorozuměním. 
Mezi čtyřicátníky bychom hledali Benešovský trikot marně, však v kategorii muži C nalezneme čtyři zástupce. Pod bednou se zastavil Peter Stolárik. Jeho čas 38:40 stačil pouze na bramboru. Tentokrát na svého rival Petra Dubjáka nestačil. Vrátil mu tak porážku ze Zdislavic. Jest vidno, že padesátníci mají hodně velkou formu. Šťastnou sedmičku si přivlastnil Jarda Lebeda, který své aktuální rozpoložení na trati schovával za černé brýle. První, avšak v druhé desítce doběhl Karel Říha, jež zaznamenal oproti loňskému roku pětiminutový přírůstek na výsledném čase. Standa Kouklík uzavírá zastoupení oddílu v této kategorii. Připsal si pěknou 15. příčku. Mezi šedesátníky hájil modrožluté barvy Karel Smetana, který se vrátil po zranění. Hlavu si s tím nelámal a rovnou se blýskl devátým místem. 
Mezi ženami G si nejlépe vedla Petra Hálová. Dostala se mezi deset nejlepších. Soňa Trojášková vybojovala devatenácté místo. Ostatní naši běžci vyzkoušeli novinku tohoto ročníku, tedy štafety. Nutno dodat. Nevedli si špatně. Smíšená štafeta juniorů (Adam Prchlík a Linda Pelikánová) urvala zlato za čas 39:39. Jediný cenný kov, který BBK z Konopiště odváží. Štafeta mazáků (Bára Prchlíková, Libor Tůma a Petr Stožický) vybojovala páté místo. Do běhu Buď fit, tedy běhu na jedno kolo, se přihlásil Václav Fulín, který v součtu mezi muži obsadil 22. příčku. O dvě místa dál nalezneme Standu Vilímka, který bojoval nejen s trasou a počasím, ale i bolestí kyčle, přesto se prohnal cílem za 17:37. Jemu přejeme brzké uzdravení a návrat do plného tréninku.
I když ve vitríně přibyla pouze jedna medaile, podali naši svěřenci obdivuhodné výkony, za které si zaslouží poděkování. Konkurence protentokrát byla lepší a MY jí to příště vrátíme. Třeba hned ve Hvězdonicích, kam se nyní přesouvá Běžec Podblanicka, protože Velíšský přespolní běh byl zrušen. Do té doby potrénujeme a ukážeme, co jsou běžci BBK zač a jakých výkonů jsou schopni dosáhnout. Tak se těšme na kopeček do Ondřejova.