Závodili jsme v Pekle

První červnový víkend se Benešáci mohli předvést v dalším místním závodě, Běhu pro radost. Do nedalekých Zdislavic vyrazila sice jen hrstka našich svěřenců, ale ti předvedly standardní i nadstandardní výkony. Startovní výstřely tu zněly již od oběda To se na své kolbiště vydávaly začínající hvězdy a legendy. Dětských kategorií byl nespočet, a tak se nemusíme bát, že bychom v budoucnu neměli s kým poměřit síly. 
Od 15:30 však trasa patřila jen dospělákům. Muži i ženy všech kategorií přešlapovali na startu a netrpělivě očekávali startovní výstřel. Ten zazněl z pistole rozhodčího, pana Říhy, přesně v půl a draví chrti vyběhli za medailovou kořistí. Běh pro radost je názvem trochu zkreslený, protože úvodní tempo všem radost na tváři nedělalo. Na špičku se procpali tradiční tahouni, Stolárik, Dubják a Jánošík a taktovka byla nemilosrdná. Trochu drze se mezi stálice vecpal Žaba. Úvodní kilometry se nepříznivě naklonily, avšak na tempu se to neprojevilo. Čtyřlístek se průběžně točil na špici a udával spád celé skupince. Následovalo delší klesání, kde se Ruda Jánošík stáhl trochu do pozadí, ale stále si držel kontakt s ostatními. Do druhého kola však už vyráželo jen trio, Dubják, za nímž se vyvážel Stolárik a Žaba, jenž sledoval matadory z bezprostřední blízkosti. Jirka na sedmém kilometru pochopil, že se vydal na přestřelku s nožem, a tedy musel polevit se svým tempem. Zkušenost posadila drzé mládí na zadek. Necelý kilometr před cílovou páskou náš zástupce nastoupil před konkurenci ze Zruče. Vzal závod do svých rukou a čekal na odpověď, která ale nepřišla. 
Mezi padesátníky tedy bylo o zlatu i stříbru rozhodnuto. Zlato ku Praze a stříbro k Sázavě. Jako třetí se ukázal v cíli Žaba, který si tak připsal první zlato ve své kariéře. Kaňkou toho úspěchu je minutová ztráta na dvakrát starší závodníky, a pak už dobíhali ostatní. Na bednu pro modrožluté stačil už jen Pavel Mrva. Pavel odvážel z Pekla rovněž zlato. To znamená v součtu tři zlaté placky pro Benešov. 
Těžký boj sváděl Petr Stožický. Kategorie čtyřicátníků byla velmi početná a hodně kvalitní i tak odprezentoval kvalitní výkon. Po dlouhé době nazul závodní kecky Luděk Procházka a vydal se poměřit své síly. Z mužů zbývá jmenovat už jen Karla Říhu. Mezi ženami jsme měli dvě zástupkyně, Petru Hálovou a Janu Pickovou.

Neveklovské běhy byly kvůli pandemii zrušeny, a tak se potkáme až 14. 6. na panství arcivévody z Konopiště. Na Konopišťskou desítku nás zve sám František Ferdinand d’Este. Tamější trasu reprezentanti BBK dobře znají, a proto se můžeme těšit na zajímavou podívanou. Dopolední čas bude patřit mládeži a v pravé poledne odstartuje hlavní závod.
Tak v neděli u rybníka čau!!