Před Benešáky stojí VÝZVA

Třetí zářijový víkend postavil před BBK opravdovou lahůdku, neřkuli špek. Dle harmonogramu Běžce Podblanicka připadá na neděli Benešovský běžecký festival. Osmikilometrový běh ulicemi Benešova, při kterém nás čeká zároveň derby proti tradičním rivalům z Vlašimi a na stejný termín byl přeložen i známý Vltavarun. Závod podél naší nejdelší řeky se měl původně konat v termínu od 8. do 9. května, avšak do cesty vstoupila vyšší moc, covid-19. Virová epidemie zastavila veškerý sportovní život v České republice. Závodní srdce přestalo bít …… Sportovci byli nuceni trénovat jednotlivě s přísnými hygienickými opatřeními. Mnohé akce byli přesunuty na náhradní termín, jiné úplně zrušeny. Nastalo nevyhnutelné. Potkaly se pro naše barvy dvě srdeční záležitosti. Benešovská osmička a Vltavarun.
Před Vltava týmem stojí těžký úkol obhajoby loňského bronzu. Před Derby týmem úkol ještě těžší. Uhájení zlata!! Oproti minulému ročníku se podmínky ještě ztížily. Do souboje Benešova s Vlašimí se pokusí promluvit mužstva Týnce nad Sázavou, Zruče nad Sázavou a Senohrab. Tři nováčkové plní nadšení se pokusí vrazit klín mezi tradiční soupeře a prezentovat se jako silný soupeř. Nikoli jako tuctový tým tvořící pouhou kulisu skutečného boje. Bylo nutno konat.
Klubová rada zasedla. Vyhodnotila složitou situaci. A začala jednat!! Naštěstí běžecký klub z Benešova má početnou členskou základnu, čítající bezmála šedesátku běžkyň a běžců, a proto by pro ně takový úkol neměl činit problém. Opak je pravdou. Nemoci, zranění, zaměstnání, rodinné důvody je jen malý výčet překážek, jež se postavily před logistickou výzvu, i přes to se zadařilo. Vzápětí odstartovalo rozesílání delegačních pozvánek i povolávacích rozkazů do jednotlivých týmů. Dokonce se podařilo na derby postavit dvě družstva, a tím zvýšit šance na obhajobu poháru. Nyní se pojďme podívat na obsazení jednotlivých mužstev.

Vltava tým pod vedením zkušeného kapitána Pavla Pospíšila bude společně s ním bojovat ve složení Karel Pelikán, Míra Šulc, Tom Pačák, Víťa Jahoda, Petr Králík, Honza Loquenz, Martin Jahoda a Jirka Žaba.
Derby tým „A“ povede v pozici kapitána Jindra Slunečko a společně s ním tvoří Á-tým Linda Pelikánová, Lenka Křížová, Adam Prchlík, Zdenda Šedivý, Zdenda Kaloš, Matěj Beneš, Petr Lebeda, Petr Stolárik a Jarda Lebeda.
Derby tým „B“ s kapitánskou páskou povede rovněž Jindra Slunečko a společně s sním nastoupí Bára Prchlíková, Lenka Šináglová, Ondra Ledecký, Petr Stožický, Fanda Míček, Michal Richter, Miloš Holada, Petr Zeman, Pavel Mrva a Luděk Procházka.

Věřme, že se modrožlutým zadaří a potvrdí formu z minulého roku. Všichni v klubu, ale i naši blízcí budou držet palce, aby se úspěch podařilo zopakovat.
 

Teď vyběhněme a běžme jako o závod!! Ukažme světu, co v nás je!!