Už zase závodíme

Závod ve Stříbrné Skalici byl přeložen na říjen, Štěpánovský trhák hledá nový termín, Karlovský kopeček si letos další ročník nepřipíše, ani v Čechticích se nezávodilo, a proto se stal pátým závodem Běžce Podblanicka, Zručský májový běh. Město na řece Sázavě prověřilo běžce se vší parádou. Počáteční dva kilometry vedly po asfaltu a ještě k tomu z kopce, což některé vedlo nastolení svižného tempa od prvních metrů. Následovala náročnější pasáž po lesních cestách, které se nepříznivě naklonily vzhůru, pak ovšem následoval příjemný seběh, aby na sedmém kilometru mohl vstoupit do cesty kopec. Zlatým hřebem celého závodu, před stometrovým finišem do prostoru zámku, byly schody. To už někteří mleli s posledního a mysleli si, že jsou to schody do běžeckého nebe, ale to, co viděli nahoře na hradbách nebyli andělíčci, nýbrž již doběhnuvší závodníci a za břicha se popadající diváci.
No, a jak si vedla naše šestka závodníků?? Ženy a muži kategorie C, D i E vyběhli v 10:30. Dravci z mužských kategorií A a B až půl hodinky po dvanácté. Mezi ženami B urvala Petra Hálová krásné osmé místo. O kategorii výše se na šesté příčce ukázala Bára Prchlíková a to po 53:30. Nerozhodila ji ani nepříjemnost se záměnou bot svého syna. Co všechno někteří nezkusí pro lepší umístění?! Můžeme je hádat, s čím Bára vyrukuje ve Zdislavicích. Na záda ji dýchala Jana Picková, jež si ke svému svátku nadělila sedmé místečko. 
Nejlepšího umístění z řad BBK dosáhla naše rychlonohá stálice na stupních vítězů, Peter Stolárik, avšak tentokrát za zlato zaplatil velkou cenu. Aby uhájil svůj post před svým věčným rivalem Petrem Dubjákem, zatnul zuby. Ignoroval podvrknutý kotník. Pelášil i nadále jako o závod a dosáhl svého cíle. Připsal si další zlato. Přejme Petrovi brzičké uzdravení a návrat do závodního tempa. Mezi čtyřicátníky se nádherným časem 48:20 prezentoval Petr Stožický. Jeho čas mu vynesl dvanáctku, a proto se odměnil rovněž dvanáctkou při domácí pozávodní relaxaci. Posledním mužem modrožlutých byl Jirka Žaba. Když se rozhlédl po zámeckém dvoře a zahlédl osoby zvučných jmen jako Jiří Homoláč a Jakub Exner, tak se začal potit ještě před startem. Nicméně vyrazil na trať a zajistil si čas dosahující na uspokojivé desáté místo. O pět vteřinek mu uteklo deváté, ale o sedm vteřin uhájil to své desáté. 
Benešáci předvedli, že během závodní odmlky nelenošili a pilně se připravovali na první závody. další víkend se odpočineme, abychom se všichni potkali 6. června ve Zdislavicích. Tak zase na startu páčko!!