Benešáci zaplavili republiku

Již v pátek započal loupeživou výpravu Honza Loquenz, který se vydal do Beskyd. V tamějším kopcovitém terénu se postavil na start věhlasné Beskydské sedmičky. Jedná se 100 kilometrů dlouhý závod přes sedm tisícových vrcholů. Mezi dvojicemi získal společně s parťákem Karlem Graslem stříbrnou příčku v kategorii muži 46-55 let. 
V sobotu se na výlet vydali Bára Prchlíková se svým parťákem Jindrou Slunečkem. Zajížděli pod vrcholky Krušných hor, za Chomutovským půlmaratonem. Tato nerozlučná dvojice se od sebe nevzdálila ani na metr během celého závodu, což je obdivuhodný výkon. Také vám to připomíná canicross?? Nebudeme se pouštět do rozborů, kdo byl běžcem a kdo tím psem, který je tím tahounem, ale raději vyzdvihněme výkony. S časem hodina a padesát šest minut si Bára vysloužila velmi pěkné osmé místo, avšak Jindrovi totožný čas zajistil místo dvanácté. Copak nám tou dvanáctkou chtěl asi naznačit?? 
Další dvojicí v horách byly Blanka a Radek Fialovi. Oni si vybrali pro závod hory Jizerské. Nazuli běžky .... tedy tenisky a vyběhli na padesátku. 50 kilometrů se běží nejen v zimě, nýbrž i v létě. Možná se pokusí o double a v zimě se postaví na start s běžkami. Teď v létě prolétli cílovou bránou po šesti hodinách. Což je opravdu výborný výkon. V závěrečném součtu to přineslo pro Blanku 15. příčku v kategorii a Radkovi 113. místo. 
Zbylé osazenstvo klubu, které se během tohoto víkendu rozhodlo závodit, tak vyjelo na další díl seriálu Běžce Podblanicka 2020. Na ně čekala také vrchařská prémie na Veselém vrchu .....  v BBK očividně milují kopečky, protože zastoupení nedosahovalo závratné cifry.
Mezi nejmladšími muži se blýskl Jirka Žaba stříbrem. O kategorii výše si bramboru vysloužil Petr Stožický, který s sebou vzal i syna Martina. Ten stále ještě sbírá zkušenosti, avšak zde se prezentoval šestým místem. Další medaili pro Benešov získal Petr Stolárik. Mezi padesátníky nenašel konkurenta, proto mu na krku visela zlatá medaile. Stejným úspěchem se pyšnil i Pavel Mrva, jež potvrdil svou letošní formu. 
Třetí zlato pro Benešáky urvala Petra Hálová. S luxusním čtyřminutovým náskokem před soupeřkami. Těsně pod vrcholem oceněných zůstala Jana Picková. Přidala další nepopulární čtvrtou příčku pro modrožluté.
Celkově lze víkend shrnout jako velmi úspěšný, protože klubová vitrína se rozrostla o další medaile a poháry. Příští týden nás čeká Vlašimský posvícenský běh, kde opět budeme řádit. S jakými výsledky?? Tak na to si ten týden budeme muset počkat, však ono to uteče velmi rychle.