Dostali jsme pětku

Předposlední prázdninový víkend patřil opět běžeckému závodu. Sportovci všech věkových kategorií se v odpoledních hodinách střetli ve vlašimské atletickém stánku Na Lukách. Vyhřátá dráha a lehce větrné počasí vítalo běžce při registraci. Jelikož mnohým nevoní rychlejší, neřku-li až sprinterská distance, tak se závod těšil spíše rodinné atmosféře i modrožluté dresy se dali spočítat skoro na prstech jedné ruky. I když se všichni srdečně zdravili, po zaznění výstřelu se proměnili v dravce toužící po stupních vítězů a bodového zisku do konečného žebříčku.
V 17.00 se rozlehl areálem výstřel poprvé. To vyrazily ženy společně se staršími muži. Hlouček se postupně začal drolit a na špičku se dostala místní Andrea Adamcová, která si strojovým tempem zajistila zlato mezi ženami. Na druhý stupínek se běžcům z okresního města koukalo mnohem lépe. Stála na něm Bára Prchlíková s časem pod dvacet čtyři minut. Mohli jsme odvážet i bronz a zastínit tak rivaly z Vlašimi, ale Jana Picková vypojovala pouze bramborovou příčku, i přes to dokázala podat kvalitní výkon. Mezi mladšími ženami vyloupila vlašimskou tvrz Petra Hálová a získala zlato.
V nejmladších mužích si pro bronz doběhl Jirka Žaba, celkově mezi pěticí nejrychlejší. Nechal za sebou i Petra Stolárika. Ten už ale kroutil druhý závod dne, a tak nemohl nasadit svůj obvyklý výkon na sto dvacet procent. Podlehl rovněž svému tradičnímu soupeři ze Zruče, a proto se musel spokojit se stříbrem. Další bramboru domů odvážel Karel Říha. Od stupňů vítězů ho dělilo pouhých 18 vteřin!! 
Sestava sice nebyla početná, avšak medailí ováží mnoho, tak že ji lze hodnotit jako úspěšnou. Nyní se seriál Běžec Podblanicka přesouvá do Prostřední Lhoty, odkud se běžci vydají na Veselý Vrch. Nechme se překvapit, zda budou na jeho vrcholu závodníci také veselí. To se ostatně dozvíme již před nedělním obědem, tak že pod kopečkem i na kopečku naviděnou.