Vlašimské posvícení se vydařilo

Necelý týden musel závodníkům stačit na regeneraci i trénink. Od běhu na Veselý vrch uběhlo pouhých šest dnů a šlo se znovu závodit. Sportovní areál při ZŠ Vorlina vítal nadšence běhu po sobotním obědě, který musel býti lehčí, protože se po startovním výstřelu běželo do kopečku. Né všichni po něčem takovém toužili, avšak jiní zase okamžitě vyrazili vstříc stupni vítězů.
Mezi nejmladšími muži bychom zástupce BBK hledali těžko, ale mezi čtyřicátníky si na stříbro sáhl Petr Stožický, který si vynahradil bramboru z minulého týdne. Přemožitelem se mu stal pouze Ruda Jánošík, celkový vítěz běhu. O kategorii výše bral opět zlato Peter Stolárik, druhý muž závodu, s časem 38:27 a náskokem na svého soupeře Petra Dubjáka. Karel Říha v téže skupině šestý. Pavlu Mrvovi stačil tentokrát výkon jen na stříbrnou placku, ale i to je velký úspěch pro tohoto malého muže. Karel Smetana, jež se postupně vrací po zranění, se prezentoval pátým místem. 
Mezi ženami se Benešákům také podařilo získat nějaký ten cenný kov. Jana Picková dorazila do cíle po padesáti sedmi minutách, avšak vysloužila si až bronzovou medaili a Petra Hálová, jenž dorazila o minutu později za Janou brala stříbro. Čas prostě není všechno. Nakonec vše zůstane u náhody, aktuální formy a kvalitě soupeřů.
Běžce čeká dvoutýdenní odpočinek od závodů, protože vzápětí předně postavili organizátoři Běžce Podblanicka dvojboj. V sobotu závod v Jankově a hned v neděli v našem domácím prostředí, v Benešově. Ano, na 20. 9. připadá Benešovský běžecký festival, kde nás čeká derby mezi Vlašimí a Benešovem.