Je dobojováno!!

Letošní ročník seriálu z původně plánovaných 22 klání zvládl pouhých 13 závodů, i tak diváci viděli napínavé sportovní okamžiky s nečekanými úspěchy. Tradičně Nový rok začal u zámeckého rybníku v Konopišti. Následovala návštěva rytířů na bájném Blaníku, a pak další kopec, Čerčanský Chlum. Poté se soutěžilo na okrese Tábor v Mladé Vožici. Zde dostal sportovní svět první stopku. Závody byly zastaveny vládním nařízením kvůli rychle se šířící epidemii covid 19. Dvou měsíční přestávka přišla jako prostor pro individuální trénování i zlepšování stávající formy.
Koncem května situace dovolila návrat na závodní kolbiště, a proto se všichni vyjeli ukázat do Zruče nad Sázavou, Zdislavic, opět pod zámek Konopiště a k Ondřejovské hvězdárně. Nutno dodat že všechny doposud jmenované závody se konaly za deštivého počasí. Prověření formy nejen fyzické, nýbrž i psychické bylo opravdu důkladné.
Vlašimská pětka, výběh na Veselý Vrch, Posvícenský běh u našich rivalů, Šustův běh v Jankově a Benešovská desítka se staly posledními místy, kde šampioni z okresu a širšího okolí poměřovali síly. Přišla druhá vlna epidemie, druhá stopka a zároveň i konečná. I přesto že se stihlo jen 13 závodů, pořadatelé hbitě zareagovali, upravili propozice, a proto se i letos dozvíme jména okresních borců a mistryň. Dle propozic se vyhlašuje šestice nejlepších v každé kategorii. No, jako vše tedy dopadlo pro modrožluté rychlíky z Benešova??
Mezi teenagerkami se na šestém místě umístila Linda Pelikánová s těsným náskokem jednoho bodu a ztrátou tří na pátý flíček. Však má vše ještě před sebou, ale toto jsou cenné zkušenosti do dalších bojů. Ve druhé dámské kategorii již vidíme více našich dresů. Celkové stříbro si připsala dřívější vítězka, Petra Hálová. Od zlata ji dělilo deset bodů, což lze hravě stáhnout a vrátit se na příčku nejvyšší. Neoblíbenou bramboru odnáší Lenka Šináglová. Desítku nejlepších uzavírá Blanka Fialová. Dvacátou třetí příčku okupuje Lenka Křížová. Soňa Trojášková bere 93. místo.
Další kategorie žen se opět třpytí cenným kovem. Bronzová medaile visí na krku Janě Pickové díky skromnému čtyřbodovému náskoku. Krásnou pětku si letos odnáší Bára Prchlíková se ziskem 101 bodů. Iveta Pechová si za rok 2020 připsala padesátou šestou příčku. V nejstarší skupině žen zástupkyni nemáme, a tak nakoukneme skupin chlapců.
Mezi puberťáky se na zlatém fleku usadil Jirka Žaba s nepatrným náskokem dvou bodů. Dalším pětkařem je Zdenda Šedivý. Zřejmě se stáváme specialisty na pětku anebo naše výkony jsou na pětku?? To určitě né!! Do desítky nejlepších se vecpal i Víťa Jahoda, který obsadil místo osmé. Brácha Martin kouká Vítkovi na záda z tři a dvacáté příčky. Hned za ním skončil jmenovec Martin Pertlík. Adam Prchlík, rovněž naše mladá naděje sbírající zkušenosti, uzmul 76. místečko. Jindra Slunečko zvládl letos nasbírat jen tři body a to stačilo na 133. flek. Zdenda Kaloš bral jen bod, což odpovídá místu na chvostu celého žebříčku.
Mezi čtyřicátníky se posadil na šestou pozici Petr Stožický, pro kterého je to dobrá výchozí pozice do následujícího ročníku. Pavla Pospíšila, jež mohli diváci zahlédnout pouze dvakrát, obsadil smolnou třináctku. Fanda Míček jakožto veterán této skupiny se těsně nevtěsnal do třicítky nejlepších. Za to Karel Pelikán oblékl 68 ….. jakoby nám tím chtěl něco naznačit?? Uvažuje o změně sportu?? Ještě o pět míst hlouběji se usadil Radovan Fiala.
V padesátnících se blýská další zlato. Petr Stolárik se samými jedničkami doběhl pro kov nejcennější. Bramboru si odnáší Karel Říha. Dvanáctku si natočil Jarda Lebeda …. stále se bavíme o příčkách. Standa Kouklík bral místo patnácté. O dva stupně níže bychom hledali Jindru Slunečka. Další skupina a další zlato. O třetí prvenství se postaral Pavel Mrva. Do top ten se vešel rovněž Karel Smetana. Nesmíme opomenout ještě jedno prvenství. Obhajobu zlata při běžeckém derby s Vlašimí a to je ze všech nejcennější.
Sečteno. Podtrženo. Celková medailová úroda byla vynikající, a tak věříme, že příští rok bude ještě lepší. Sláva vítězům, čest poraženým a spoustu štěstí do dalších klání.