Možný konec sezóny

Od 5. října platí letos již druhý nouzový stav, protože epidemie spojená s virem covid nabrala na obrátkách. Vyběhla do druhého kola ... řečeno běžeckou terminologií. Tímto datem se opět utnulo veškeré závodní dění. Jarní závody, které se přeložily na podzimní termín, tak hledají další možný termín, i když situace není zrovna příznivá. Hrozí i varianta, že se závodníci na start jakéhokoli závodu již nepostaví, protože nejvyšší povolený počet pro shromáždění je stanoven na číslici šest. 
Závodníků tedy začala přestávka o něco dříve, ale i tak doufají, možná naivně, že by přeci jen mohli ještě vyběhnout. Někteří, co nechtějí odpočívat, proto volí alternativní metody závodů. Závody nanečisto. Vyrážejí na trasy oficiálních závodů, které organizátoři vyznačí na určité období, a my si jej tak můžeme neoficiálně zaběhnout. Porovnat svůj čas z minulých let a nebo s kamarádem. Tuto formu zvolil Peter Stolárik. Během uplynulého víkendu se vydal na Klánovický půlmaraton a pyšní se čase 1:29:34. Petr se tedy, jak je vidno, k zimnímu spánku rozhodně neuložil. 
Pánskou jízdu si užili Jindra Slunečko, Peťa Stožický a Jirka Žaba. Hoši vyrazili na cestu podél Sázavy. Spíše než o běhu byla akce postavena na krásách podzimu. Během 14 kilometrů dlouhé trasy viděli bílého jelena, tři vodopády, Posázavský pacifik, panoramatický výhled do údolí řeky Sázavy a mnoho dalších krás. O to vše přišla Bára Prchlíková, kterou přemohla únava z poctivé přípravy na Třeboňský maraton, nad nímž také visí otazník. I přes to Bára nepolevuje v tvrdém tréninku a na cestu podél řeky vyrazí s hochy třeba někdy jindy. 
My samozřejmě běháme dál, i když ve ztížených podmínkách. Běh, tedy sport obecně, nás udržuje v dobré zdravotní a psychické kondici, a tak věříme, že se nám všechny nemoci vyhnou. V nejhorším případě přejdeme do sprintu, abychom jim utekli ...... když jsme ti BĚŽCI.

Za BBK přejeme všem hlavně pevné zdraví a pohodové okamžiky.