Prázdninový půlmaraton

Malá vesnička poblíž Nelahozevsi, která letos oslavila 630 let od svého založení, uspořádala již 12. ročník Miřejovického půlmaratonu. Závod lze zařadit mezi menší akce komornějšího obsazení. Na start závodu se postavilo 76 běžců a běžkyň. Obdiv a uznání si zasloužili všichni, co našli odvahu a v nelítostném horku se postavil na start. BBK reprezentovali Petr Stožický a Jiří Žaba.
Přesně v deset hodin tamějšího času zazněl startovní výstřel a závodníci vyběhli k nedalekému železnému mostu z roku 1903, pod kterým se nachází Miřejovická elektrárna (technická památka ČR). Dále pak po pravém břehu řeky Vltavy k Veltruskému zámku. Tyto unikáty a památky si však účastníci běhu nestihli prohlédnout, protože od počátku se jelo ve vysokém tempu. Od počátku se trhla pětice borců, jež se prala mezi sebou o celkové prvenství. Pronásledováni dvojicí mladíků Jirkou Žabou a Pavlem Budínem. Ti se přetahovali o celkové šesté místo a třetí v nejmladší kategorii mužů. Náš zástupce si s konkurencí poradil a přivezl do Benešova bronz, ale cenu mělo zlata. Jednak posunul svůj osobní rekord na této distanci po hodinu a půl (pyšní se časem 1:29:01) a jednak uhájil těsný třísekundový náskok pře soupeřem. Snad mu úspěch nestoupne do hlavy a zůstane nohami na zemí, když celý živost nosí hlavu v oblacích. 
Druhý zástupce modrožlutých, Peťa Stožický, si s trasou poradil za 1:42, což mu vyneslo šťastnou sedmičku mezi čtyřicátníky. Na obrátce ještě sršil úsměvem, ale se vzrůstající kilometráží a teplotou měnilo. Celkově si připsal 25. příčku. Za velmi pěkné umístění vděčí svému početnému realizačnímu týmu, tedy své rodině, která ho v cíli vítala ohlušujícím aplausem. Zatímco Jirka čekal na vyhlášení, tak jeho parťák se vydal na dovolenou, kterou si za svůj výkon rozhodně zaslouží. Síly potřebují nabrat  všichni, co sváděli souboj s tratí, sami se sebou a hlavně rozzářeným sluníčkem.
A kde můžeme Benešáky potkat v nejbližší době?? Určitě předposlední prázdninový týden v nedaleké Vlašimi, kde se postaví na start 5km na atletické dráze. Jinak se budou do závodů zapojovat spíše jednotlivě. 
Příjemné běhání pod zářící lampičkou.