Přivítání roku 2020

Běžci, kteří se po oslavách Nového roku, dostavili před přírodní divadlo u Konopišťského rybníku, si i letos mohli vybrat, zda zdolají vzdálenost jednoho či dvou rybníků. Respektive poběží 2,7 nebo 5,4 kilometru. Přiznejme si, že na úvod roku v objemové fázi se jedná doslova o sprint, což bylo vidět hned po zahajovacím výstřelu, jež zazněl přesně ve tři hodiny odpoledne pro závodníky a závodnice na delší distanci. Na dva okruhy okolo zámecké louže se vydalo přes 20 běžců hájící domácí modrožluté barvy.
Od počátku bylo znát, že tempo nebude konverzační, avšak ryze závodní. Všichni se prali nejen s časem, ale i sami se sebou. Nejrychleji doběhl Šťastný Tomáš v čase 18:27,76. Z domácích byl prvním v cíli Vít Jahoda, který proťal cílovou pásku po devatenácti minutách. Urval cenné stříbro do své sbírky trofejí. V nové kategorii se výborně zapsal Peter Stolárik, jež se díval klubovému parťákovi na záda ze vzdálenosti 12 vteřin. Do desítky nejlepších se už probojoval jen Petr Lebeda. Na celkovém 11. místě doběhl Pavel Pospíšil. Za ním si to o dvanácté místo rozdali Jiří Žaba a Martin Jahoda. Martin při první kole Jirku předběhl, když se chytil tempa Pavla Pospíšila, ale ten mu to při kole druhém vrátil, a pak už jej před sebe nepustil. Dravé mládí v tomto případě zvítězilo, což se nedá říci o další dvojici. Martina Pertlíka nedokázal doběhnout Adam Prchlík, a tak uzmul až 19. místo v konečném pořadí.
V kategorii muži B si BBK připsal smolná místa pod vrcholem. Petr Lebeda i Pavel Pospíšil se zastavili pod bednou a nebylo v jejich silách doběhnout si pro medaili. Pro bronzovou medaili pustili konkurenci z Vlašimi, excelentního Rudu Jánošíka. Ve stejné kategorii dokončili závod Petr Stožický na 13. místě, Libor Tůma na 21. a Radovan Fiala na dvacáté šesté příčce. Jak již bylo zmíněno výše, tak na výbornou se zapsal ve své kategorii vítěz loňské série dogmaratonů, Peter Stolárik, i když pouhé 3 vteřinky za ním dokončoval Petr Dubják. Bramboru si domů odnášel Karel Říha. Desítku uzavřel Stanislav Kouklík a dvě jedničky patřili Jindřichovi Slunečkovi. V kategorii nad 60 let si od čtvrtého do šestého místa rozdali Ivan Cinka, Karel Smetana a Václav Fulín. 
Ženskou vítězkou se stala Jana Suchá ze Zruče nad Sázavou. Z domácích běžkyň se tratí prohnala nejrychleji Lenka Šináglová. Odnesla si stříbrnou placku. Do první desítky se ve stejné skupině vtěsnaly i Petra Hálová s Blankou Fialovou. Jedinou zástupkyní v mladší kategorii byla Linda Pelikánová, která se ke své formě teprve propracovává. V ženách od 45 do 54 let si to mezi sebou rozdávali tradiční soupeřky Adamcová, Jiroušková a Prchlíková. Soupeřky z Vlašimi utekli naší zástupkyni, a tak výkon Báry Prchlíkové stačil na bronz. 
V celkové součtu si BBK odnesl kromě radosti z pohybu a dobrých výkonů i 4 cenné kovy. Věřme, že v roce 2021 jich bude více. Na závěr musíme poděkovat organizátorům za uspořádání této tradiční akce, která k vítání Nového roku neodmyslitelně patří stejně jako stromek k Vánocům.