BBK se proháněl okolo Konopišťského rybníka

Druhá červnová neděle patřila desetikilometrovému závodu na našem tréninkovém oválu. Na start hlavního závodu se postavilo 15 reprezentantů klubu!! Konkurence byla tedy vysoká stejně jako venkovní teplota. V pravé poledne se vydalo téměř 150 běžců a běžkyň za vítězstvím.
Nejrychleji proletěl okolo zámecké louže již tradičně Matyáš Pokorný. Jeho čas 34:07.06 je až neuvěřitelný. Svému pronásledovateli Ondřeji Sedláčkovi (Trisk S.B.) nadělil celé tři minuty!! Peter Stolárik i bez svého čtyřnohého tahouna zvládl trasu za 37:26, což mu vyneslo 2. místo v kategorii a celkově vynikající čtvrté. Pronásledován byl duem Pavel Pospíšil a Víťa Jahoda, kteří dorazili o zhruba minutu později za svým klubovým rivalem. Obsadili 3. a 4. příčku v kategorii. Dalším klubovým běžcem v cíli byl Karel Pelikán, jež se vešel s časem pod magických 40 minut, ale na silnou konkurenci z Vlašimi, Rudu Jánošíka, se kterým bude příští sezónu soutěžit v jedné kategorii, to nestačilo.
Na osmém místě v kategorii do 39-ti let se umístil Jiří Žaba, za kterým se odehrával generační souboj. Na trati si to rozdávali Jindra Slunečko junior a Jarda Lebeda. Nakonec zvítězilo dravé mládí před zkušeností, avšak oba borci dorazili do cíle těsně před 45. minutou závodu. Z povzdálí tento souboj sledoval Radovan Fiala s Karlem Říhou. Ti už to pod 45 minut nestihli, i tak obsadili 18. a 19. místo v kategorii Muži 40-49. Na svůj vysněný čas nedosáhl Miloš Holada. Doběhl si pro 23. místo v čase 46:41. Bronzovou medaili bral ve své kategorii zkušený běžec Honza Mayer s časem 49:17. Nepopulární bramborová příčka zbyla na Karla Smetanu, kterého dělilo od bronzu 30 vteřin. Jako další z klubu doběhl Standa Kouklík. Jeho čas 50:08 vynesl jedenáctý flek v kategorii Muži 50-59. Pod bramborovou příčkou, tedy patý, dokončil Ivan Cinka a to na tabuli v cíli svítilo 53:23. Kompletní výsledky závodu pro porovnání s ostatními běžci.
V teplém až letním počasí podali sportovci hájící modrožluté barvy skvělé výkony. Některým nedovolilo zranění postavit se na start, a tak podporovali závodníky v hledišti. Závod potvrdil dobrou formu BBK. Můžeme se tedy těšit na další úspěchy. Již tuto sobotu nás čeká další závod ze seriálu běhů pod hlavičkou Běžce Podblanicka a to Neveklovské běhy. Ten samý víkend, ale v neděli, se opět budou po zámeckém parku prohánět sportovci holdující běhu při Houmr runu.

Přejeme mnou úspěchů na dalších závodech.