Závod za Blanickými rytíři

Název závodu i jeho načasování letos neukázal svou krásu. Přívlastek zimní se změnil na podzimní. Trasa, která převážně vedla terénem, byla většinou plná bláta, ale to nadšence pro běh neodradilo od závodního nadšení a soupeření nejen se soupeři, nýbrž i s časem. V devět hodin a patnáct minut zazněl první výstřel a vstříc zhruba 23,5 kilometrů dlouhé trasy se vydaly necelé dvě stovky závodníků. Přesně o hodinku později zazněl druhý výstřel a vyrazili draví vlčáci.
Po hodině a necelých třiceti devíti minutách dorazil do cíle vítěz Exner Jakub. Prvním žlutomodrý dres se prohnal cílem  po 1:52:26 a v dresu nebyl nikdo jiný než nestárnoucí Peter Stolárik, i když běžel bez svého čtyřnohého vodiče, tak mu to běželo na výbornou. Ostatně jako vždy. Někteří prostě utečou i věku. Tímto výkonem si zajistil bronzovou medaili mezi padesátníky a 22. místo v konečném pořadí. Jen o čtyři minuty později proťal cílovou pásku Jiří Žaba, který i tentokrát udolal svého soupeře z novoročního běhu Martina Jahodu. Jirka získal 18. příčku v kategorii a celkově mu to vystačilo na uspokojivé 34. umístění. Martin dorazil o necelých devadesát vteřin později a uzavřel druhou desítku v nejmladší kategorii. Věřme Martinovi, že v dalším závodě svého protivníka již pokoří a ukáže svou kvalitu, pevnou vůli i odhodlání.
Další mladá naděje BBK, Jindřich Slunečko, finišoval po dvou hodinách a necelých pěti minutách na 33. pozici v nejmladší skupině MA, tedy do 39 let. Svou premiéru na tomto závodu zvládl úctyhodně. Ani další novic na této trase, Petr Stožický, se nemusí za svůj výkon stydět, ba právě naopak. Ukázal, že i mezi čtyřicátníky má Benešov kvalitu. Blátem se prodral za 2:12 a bral 42. místo. První ženou v barvách BBK, Lenku Šináglovou, viděli diváci v cíli po dvou hodinách a dvaceti minutách. Její čas obsadil pěkné desáté místo. Druhou desítku stejně jako Jindra Slunečko v kategorii do 39 let uzavíral v padesátnících Karel Říha, jež doběhl deset minut po Petru Stožickém. 
Další bronz pro BBK vybojoval skvěle běžící Pavel Mrva!! Celkově sice 190., ale čas dvě hodiny a 24 minut zaslouží obdiv a uznání. Na záda mu s minutovým odstupem koukal o dvě dekády mladší Libor Tůma, který již nenašel špetku sil, aby klubového parťáka udolal. Stejný čas, stejné tempo. Zvolil tandem čerstvých padesátníků Jindřich Slunečko a Bára Prchlíková. Bára se procpala ještě do první desítky, přesněji na osmý flíček. Jejímu parťákovi to stačilo pouze na 35. místečko, ale i tak si oba závod užili. Šedesátou čtvrtou ženou v cíli se stala Petra Hálová, vítězka Běžce Podblanicka roku 2019. S časem pod tři hodiny se vešel rovněž Ivan Cinka a uzavřel první desítku šedesátníků. Početné zastoupení našich členů se prezentovalo kvalitními výkony a ukázalo se, že ani vteřinu nedá ostatním zadarmo.
Přejme si, aby další ročník závodu se konal v zimních podmínkách a dostál tak svému názvu. Sníh, led a mráz by jistě zamíchaly kartami a nabídli divákům dramatičtější podívanou. Organizátorům patří velikánské DÍKY, za téměř bezvadný závod, který se rok od roku zlepšuje. Tak rytíři za rok opět na Blaníku