První závod roku 2019 opět s účastí BBK

Rok 2018 je minulostí. Věřme, že se stal minulostí plnou úspěchů. Nejen běžeckých, ale i osobních. Občas se do cesty připletla nějaká překážka, ale to už tak v životě bývá. Důležité je zapamatovat si jen ty pěkné okamžiky, které nás potkali, a na ty špatné raději zapomenout.
Tradiční akcí pořádanou SK Benešov žije sportem je Novoroční běh okolo Konopišťského rybníka. Každý, kdo dorazil, mohl poměřit své síly s početnou konkurencí. Po bujarých oslavách spjatých s přivítáním Nového roku a vánočních svátků plných dobrot není naškodu udělat něco pro své tělo. K tomu je běžecký závod jako dělaný!! Na start závodu na 5,4 kilometru se postavilo 148 běžců. Na jeden okruh vyrazilo 93 nadšenců.
V nejmladší mužské kategorii, tedy do 39 let, se nejlépe umístil Lukáš Drobný. S časem 25:21 urval 18. místo. V kategorii MB od 40 do 49 let už měl BBK větší zastoupení. Nejlépe si vedl Petr Lebeda, který si vybojoval bronz za čas lehce pře dvacet minut. Na 11. místě v čase 22:34 proťal cílovou pásku Dušan Kříž. O šest míst za ním dorazil do cíle Radovan Fiala za 24 minut. Překvapením závodu byl čas, na který dosáhl Peter Stolárik. Vyběhl bez svého čtyřnohého vodiče, a tak závod dokončil na 26. místě s časem 25:34. Posledním zástupcem BBK byl Jindřich Slunečko starší. Doběhl si pro 29. místo.
Další bronz pro BBK získal Karel Říha ve své kategorii od 50 do 59 let. V cíli se mu stopky zastavily na číslici 22:08. Vlašimské eso Jiří Tůma se mu díval na záda s minutovým odstupem! Druhý zástupce, Standa Kouklík, si vykroužil pěknou 10. pozici. O kategorii výš se rvali o nepopulární bramborovou příčku Ivan Cinka s Honzou Mayerem, kde nakonec zvítězila zkušenost Honzy. V závěsu za nimi si pro šťastnou pozici číslo sedm dorazil Standa Vilímek. Ještě kousek za ním proběhl finišem Václav Fulín.
Mezi ženami nás reprezentovali Lenka Šináglová, Bára Prchlíková a Iveta Pechová. První jmenovaná ukázala soupeřkám svá záda a s náskokem 45 vteřin získala první příčku. Dále jmenované, tedy Bára i Ivetou, poměřovaly své síly o kategorii výš. Bára získal v pořadí třetí bronz pro žlutomodré dresy. Skončila za konkurencí z Vlašimska Andreou Adamcovou a Hankou Jiroušovou. Iveta dokončila na 11. místě.
Dalším závodem se seriálu Běžec Podblanicka je výběh za blanickými rytíři na Velký Blaník. Letos se běžci poženou po nové trati, která změnila trasu i vzdálenost. Kilometráž se protáhla na 23 km, tak uvidíme, jak si s ní poradí naši zástupci.

Závěrem bych chtěl jménem celého Benešovského běžeckého klubu popřát členkám a členům BBK, ale i všem sportovcům a nesportovcům pevné zdraví, kopu štěstí a mnoho úspěchů, sportovních i osobních, v roce 2019.