BBK sjížděl Vltavu

Benešovský běžecký klub (BBK) vyrazil druhý květnový víkend na 360 km dlouhý štafetový závod. Do letošního již pátého ročníku VltavaRunu, který se trasuje podél řeky Vltavy ze šumavského Zadova až do našeho hlavního města Prahy se vydal hned ve dvojím složení!! Do boje díky rychlé registraci vyslal dvě družstva a to osmičlenný tým pod vedením kapitána Pavla Pospíšila nazvaný symbolicky BBK „Áčko“ a druhý jedenáctičlenný tým BBK „Béčko“, kterému šéfoval Jiří Žaba.

Áčko již mělo s tímto během zkušenost z minulých ročníků a na obhajobu loňského druhého místa vyslal až na jednu změnu (Jana Baštářová očekává mimčo) totožný tým s minulým ročníkem ve složení Pavel Pospíšil, Petr Lebeda, Karel Pelikán, Vít Jahoda, Tomáš Pačák, Jakub Fejtek, Lenka Vacvalová a Lenka Křížová, pro kterou díky zranění skončil závod v polovině.

Béčko nepolíbené tímto závodem a ochuzené kvůli zranění o dvanáctého člena Milana Pokorného poslalo na start tým ve složení Jiří Žaba, Jiří Jelínek, Peter Stolárik, Miloš Holada, Karel Říha, Jaroslav Lebeda, Jan Loquenz, Libor Tůma, Jindřich Slunéčko ml., Zdeněk Šedivý a jediná zástupkyně něžného pohlaví Barbora Prchlíková.
Na závod jsme vyrazili čtyřmi auty už o den dříve a ubytování bylo pro oba týmy společné na Kvildě. V rámci utužení kolektivu a předzávodního uvolnění jsme večer poseděli v místním pivovaře:D Poté jsme se přemístili na apartmán, kde proběhla týmová porada. Samozřejmě jsme to nijak nenatahovali, protože první běžci se přesouvali na start již před sedmou hodinou ranní !

Závod probíhal nonstop od soboty do neděle a byl rozdělen do 36 běžeckých úseků. Běželo se tedy i přes noc. Předávka štafety byla stejně jako loni formou reflexního pásku na ruku. Naši borci měli rozdělené úseky od tří do pěti a to v délce cca 5 km až 15 km. Každý úsek byl svým způsobem zajímavý. Někdy trasa vedla krásnou přírodou po měkkém povrchu, jindy zase třeba jen po asfaltu. Každý z nás běžel svůj úsek jako by to byl jeho poslední – tedy na krev !!:)) Někteří z nás překročili i padesátikilometrovou vzdálenost! Během celého závodu bylo celkem přijatelné počasí. I když někteří během závodu pěkně zmokli, v noci bylo trochu chladněji a v neděli už byla zase pořádná výheň, tak si nikdo na počasí nestěžoval. Během celého závodu každý z účastněných dřel naplno za tým a všichni tam nechali maximum. No a hlavně tam bylo vidět to srdíčko. Samozřejmě, že některé úseky díky rozpoložení, únavě, nevyspání a náročnosti hodně bolely, týmové pojetí dokázalo naše hranice posunout. V obou družstvech panovala výtečná atmosféra plná hecování a srandy.

Á-tým vyrazil na trať dopoledne po desáté hodině a podal opět nadstandardní výkon. Po celou dobu závodu se přetahoval ve své kategorii o umístění na bedně. Úsek od úseku to vypadalo lépe. Medailová křivka nám byla celkem nakloněna. Krásné na tom bylo to, že jsme museli makat naplno až do úplně posledního úseku. V cíli jsme pak všichni netrpělivě čekali s napětím, jak dopadne náš hlavní soupeř, se kterým jsme se prali o to třetí místo. Po jeho doběhu, kdy měl náš tým o dvě minuty lepší čas než hlavní rival, propadla v týmu velká euforie ve vidině třetího místa. Bohužel oslava byla předčasná. Velkou radost nám zkazil pořadatelský šlendrián. Ve startovní listině totiž nebyl opraven tým, který nahlásil změnu do naší kategorie, ale stále byl ve startovní listině veden jako tým dvanáctičlenný. Zjištění přišlo až po doběhu zmíněného týmu. No co…stalo se ;) Áčko se tedy posunulo na bramborovou pozici v kategorii 6-9 členných týmů. I tak bereme čtvrté místo jako výborný úspěch !!! A samozřejmě mrzí zranění Lenky Křížové, která do závodu vstoupila velmi dobře, ale bohužel nemohla dokončit :( No a ještě zmínění o druhé Lence Vacvalové, která nejenže výborně běžela, ale stihla ještě natočit pěkné video:)

B-tým, jakožto úplný nováček bez Vltavských zkušeností si vedl fantasticky. Rovněž výborně poskládaný tým se rychle rozkoukal a se závodem se vypořádal ve výborném stylu. Nasazení všech členů mluví za vše. Jediná zaškobrtnutí byla paradoxně na první a poslední předávce.

U té první, kde Jarda doběhl s předstihem na předávku a Miloš, který s ním tak rychle nepočítal a ještě běhal někde po lese jako srnec, můžeme přisoudit přeci jen prvnímu úseku a troše nervozity…No a ten poslední, kdy Jirka Jelínek docválal k poslední předávce a marně vyhlížel Zdendu, který se zapomněl kousek vedle na louce, můžeme asi přičinit velkému vedru…:D V celkovém pořadí by se bývali posunuli o jedno místo…takže žádná tragedie. Odměnou za jejich bojovnost bylo v kategorii 10-12 členných týmů vynikající 15. místo !!!

Sice jsme se jako oba klubové týmy během závodu moc neviděli, to platí i pro samotný tým, kdy nás přeci jen dvě auta také rozdělila, tak společné setkání na některých předávkách nebo na noclehárně ve sportovní hale v Týně nad Vltavou byla milým zpestřením. Každý z nás byl pln dojmů a zážitků. Bylo tedy o čem povídat
Závěrem jen doplním statistiku BBK ÁČKO obsadil z bezmála třista týmů super 15.místo a závod dokončil v čase 27hod26min24s ! BBK BÉČKO skončil na celkovém výborném 23.místě a závod zakončil v čase 28hod22min1s !

VltavaRun jsme si kolektivně velice užili a určitě to byl super aktivně strávený víkend s příjemnými lidmi. Většina by si to určitě ráda zopakovala ! A samozřejmě jsme zase trochu zviditelnili a stmelili náš skromný, ale kvalitními běžci našlápnutý BENEŠOVSKÝ BĚZECKÝ KLUB !!! Je vidět, že v klubu je výborná parta a společné tréninky dělají divy ;)